Co warto wiedzieć o popularnych produktach, takich jak Estee lauder double wear, czy też perfumy Giorgio Armani Si 100ml?

Dowodem na pozytywne działanie i moc zapachów, jest chociażby aromaterapia. Istotne jest również to, aby perfumy były do nas dobrze dopasowane. Te będą mogły nie tylko pobudzić nasze zmysły, ale także dodać nam energii bądź nas uspokoić i wprowadzić w pozytywny nastrój. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wybór najlepszego zapachu dla siebie, to zadanie wyjątkowo trudne oraz przede wszystkim złożone.

W wielu przypadkach już wiemy, które perfumy posiadają nasz ulubiony zapach, albo też poruszamy się w naszej określonej nucie zapachów. Czasami jest to bowiem Armani Si 100ml lub sięgamy po perfumy rześkie i lekkie. Eksperci z zakresu aromaterapii wykorzystują zapachy do tego, aby stymulować nasze ciało i duszę. My, mimo tego, że nie do końca rozumiemy mechanizm ich działania, niezwykle chętnie wybieramy produkty, które bazują na olejkach eterycznych. Te są przez nas stosowane niemal każdego dnia, gdyż powoduje to u nas lepszy nastrój oraz samopoczucie. Wiele produktów kosmetycznych w atrakcyjnych cenach, np. Estee lauder double wear możemy odnaleźć tutaj.

Perfumy – czyli stały element naszego życia codziennego

Każdodniowe używanie perfum przed wyjściem z domu, stało się dla nas swojego rodzaju rytuałem, a niekiedy i obowiązkiem. Zapachów jest multum, dlatego możliwości wyboru są niezwykle szerokie. Chociaż niegdyś mawiano, że kobieta musi być wierna jednemu zapachowi, dziś nie jest to już wiążącą dewizą. Świadczy o tym fakt, że zupełnie inny zapach sprawdzi się na co dzień, inny na elegancką kolację, a inny na siłownię. Prawidłowy dobór perfum to szansa, aby umiejętnie podkreślić swój charakter i sposób bycia, lub też go sprytnie ukryć.

Perfumy i stopniowy rozwój ich zapachu na naszych ciałach…

Dosłownie wszystkie zapachowe kompozycje, musiały powstać z kilku z wielu tysięcy znanych nam składników zwierzęcego, roślinnego oraz syntetycznego pochodzenia. Finalna wersja każdego produktu, może znaleźć się na naszym ciele, która tworzy swojego rodzaju zapachowe warstwy, nazywane również nutami. Na samym początku, pojawi się nuta głowy, a to chociaż jest bardzo intensywna, utrzymuje się dość krótko – do pół godziny. Następnie uwydatni się nuta serca, która jest delikatna. Na końcu będziemy mieli do czynienia z bazą, a ta nuta utrzymuje się zdecydowanie najdłużej, aż do ośmiu godzin. Mając to na uwadze, nasze pierwsze wrażenia co do zapachu perfum, nigdy nie powinny być decydujące.

Do wyboru perfum, musimy podejść profesjonalnie…

Nie warto kierować się tym, że dobre perfumy to tylko te reklamowane w telewizji lub polecane przez celebrytów. Należy mieć świadomość swojego naturalnego zapachu, a ten zależy od kilku aspektów. Naszego pH skóry, zmian hormonalnych w organizmie, a także diety. W wyniku tego, spryskanie kilku osób tymi samymi perfumami, przyniesie efekt nieco innego zapachu w każdym wypadku.

W związku z tym, na nic zdaje się stosowanie papierowych pasków, a już na pewno wąchanie korka flakonika. Jedynym miarodajnym sposobem, będzie wykorzystanie swojego nadgarstka, gdyż dzięki temu perfumy połączą się z naszym ciałem i uda się nam poznać ostateczny zapach danego produktu. Podczas jednej wizyty w perfumerii, nie możemy testować większej liczby produktów, ponieważ nasz nos nie poradzi sobie z ich rozróżnieniem. Warto też zrezygnować z kupna perfum w dzień, kiedy jesteśmy przemęczeni. Obniżona koncentracja powoduje, że nie będziemy w stanie dokonać świadomego wyboru.