Ocieplany pokrowiec na transporter dla kota

Zima to nie jest ulubiona pora żadnego z kotów, a na pewno nie jest to czas, kiedy koty będą z dużym entuzjazmem szwędać się po podwórku. Co jednak mamy zrobić, gdy chcemy bardzo wyjechać z rodziną na zimowe ferie? Oczywiście istnieją specjalne hotele dla zwierzaków, które można tam zostawić na czas wyjazdu, ale takie rozwiązanie nie odpowiada każdemu. Poza tym wielu właścicieli po prostu pragnie zabrać ze sobą swojego pupila, ponieważ uważają go za pełnoprawnego członka rodziny. O tyle, o ile latem nie jest to duży problem, ponieważ wystarczy spakować naszego futrzaka do zamykanego kosza lub transportera, o tyle przetransportowanie w zimę swojego kociaka może być trochę trudniejsze i powinniśmy się do niego lepiej przygotować. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak w odpowiedni sposób przygotować transporter oraz naszego zwierzaka do podróży.

Wydawałoby się, że zimowy wyjazdy nie są zbyt popularne, ale ostatnimi czasy cieszą się one coraz to większym zainteresowaniem. Coraz więcej osób w tę zimną porę roku jeździ na nartach, na desce snowboardowej albo jedzie w góry, aby nacieszyć się ich widokiem. Jeśli więc planujecie wyjazd do rodziny na Święta, czy też w góry na ferie i chcecie zabrać ze sobą swojego pupila to dobrze to przemyślcie. Przede wszystkim powinniście zadbać oto, aby w waszym bagażu znalazła się specjalny, ocieplany pokrowiec na koci transporter. Natomiast jeśli jednak żadnych wyjazdów nie planujecie to wierzcie mi, że i tak warto go mieć pod ręką (może trzeba będzie odwiedzić gabinet weterynaryjny).

Warto wiedzieć także, że ocieplany pokrowiec przydaje się nawet właścicielom kotów o gęstej okrywie włosowej. Pamiętajcie o tym, że w trakcie podróży w transporterze futrzak siedzi bowiem nieruchomo. W związku z tym jego mięśnie nie pracują, a więc nie wytwarzają ciepła, które ogrzewa organizm. Musicie być także świadomi, ze pomimo grubego futra, podczas długotrwałej podróży w niskiej temperaturze, zwierzak może marznąć. Zwłaszcza, jeśli wasz kociak niemal całe życie spędza w domu i nie jest zahartowany.

Pewnie teraz zastanawiacie się gdzie możecie dostać takie pokrowce na transportery? No cóż wbrew pozorom to całkiem prosta sprawa. Przede wszystkim musicie wiedzieć, że pokrowce na transportery są dostępne w handlu, ale można je także zrobić samemu, co wcale nie jest takie trudne. Najbardziej istotne jest, aby przynajmniej górna jego część wykonana była z materiału nieprzemakalnego. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o tym, aby w miejscu, gdzie transporter ma drzwiczki, nasz pokrowiec miał otwieraną klapkę, a na dachu otwór na rączkę do trzymania. I to wszystko! Jeśli więc chcecie zapewnić swojemu zwierzakowi bezpieczną i ciepłą podróż zimą to ruszajcie do sklepu, albo zajmijcie się ręcznym przygotowaniem pokrowca na transporter.