Jak zaplanować pobyt na Majorce?

Dla wielu z nas planowanie wyjazdów to udręka. Jednak bez tego nie da się dobrze wykorzystać czasu spędzonego poza domem, zwłaszcza jeśli dotyczy tak pięknego miejsca, jak Majorka. Jak dobrze zaplanować swój pobyt? Czy powinniśmy zwrócić uwagę na coś szczególnego? A może jest coś, co zobaczyć na majorce powinniśmy? Podpowiadamy!

Od czego zaczynamy planowanie?

Naszym pierwszym krokiem na etapie planowania powinno być ustalenie swoich oczekiwań. Dlatego zadajmy sobie pytanie – co chcemy robić na Majorce? Jaki rodzaj pobytu nas interesuje? Nastawiamy się tylko na odpoczynek? A może chcemy bliżej poznać Majorkę? Planujemy zwiedzać? Czy jednak rezygnujemy z tego i będziemy plażować? Odpowiedzmy sobie na te pytania szczerze, bo od tego, jakie ustalimy swoje priorytety, będzie zależeć nie tylko planowanie pobytu na Majorce, ale również to, czy będzie nam się podobał. Tylko stawiając na aktywności, które sprawią nam przyjemność, mamy szansę dobrze wykorzystać swój pobyt na Majorce oraz czerpać z niego radość. Nie patrzmy na to, co polecają nam inni. To ma być nasz wyjazd, nie ich, więc to od nas zależy, jak spędzimy swój czas. Następnie zastanówmy się, ile chcemy przeznaczyć środków na dodatkowe atrakcje. Mając wyznaczony budżet, unikniemy problemów finansowych oraz rozczarowania, gdy okaże się, że przekroczyliśmy ilość dostępnych środków.

Wybór rozrywek

Mając ustalone swoje priorytety, możemy przejść do wyboru rozrywek. Osoby, które zdecydują się tylko na odpoczynek i zażywanie kąpieli słonecznych, mogą korzystać ą nie tylko z hotelowych basenów, ale również pięknych plaż. Przykładem jednej z nich jest Playa de Formentor z delikatnym piaskiem, krystalicznie czystą wodą oraz łagodnym zejściem do morza. Warto również wspomnieć, że to wyjątkowa plaża, ponieważ podziwiać z niej można wysokie oraz różnorodną roślinność.

Osoby, które zdecydują się na zwiedzanie, do swojej dyspozycji mają profesjonalnych organizatorów wycieczek. Z ich strony możemy liczyć na to, że zapewnią nam możliwość zobaczenia wszystkiego, co najciekawsze na Majorce. Co więcej, w ramach wycieczki zapewnią nam transport do tych miejsc oraz dadzą przewodnika, który nie tylko nas po nich oprowadzi, ale również opowie o historii poszczególnych miejsc, czy ich znaczeniu dla Majorki.  

Pasjonaci aktywnego odpoczynku powinni zdecydować się na pieszą wędrówkę oraz na rejs katamaranem. Podczas rejsu można nie tylko podziwiać najpiękniejsze zakamarki Majorki, ale również zażywać kąpieli w krystalicznie czystej wodzie bądź zdecydować się na nurkowanie. Trzeba przyznać, że podwodny świat na Majorce również robi wrażenie i warto go zobaczyć na własne oczy.

Ostatnia propozycja przypadnie do gustu tym, którzy kochają różnorodność. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć wszystkie rozrywki. Dzięki temu mamy szansę wykorzystać swój pobyt na Majorce najlepiej jak to możliwe. Między zwiedzaniem wyspy możemy robić sobie przerwy na plażowanie, czy zażywanie kąpieli wodnych. Nawet w czasie rejsu mamy zapewniony odpoczynek, więc po nim, będziemy gotowi na to, by oddać się nurkowaniu, czy innym aktywnościom.