Jakie rodzaje lamp oferują firmy oświetleniowe?

Nowoczesne lampy, oferowane przez firmy oświetleniowe, pozwolą na zorganizowanie plany zdjęciowego czy filmowego i osiągnięcie doskonałych efektów. Jednak ze względu na ogromną różnorodność i liczbę rozwiązań, dostępnych na rynku, ciężko jest dobrać takie sprzęty, które idealnie wpasowałyby się w Twoje oczekiwania. Dlatego też sprawdź w pierwszej kolejności, jakie typy lamp są do Twojej dyspozycji i na co rzeczywiście warto postawić!

Nowoczesne lampy od firm oświetleniowych

Mówiąc firmy oświetleniowe, mamy na myśli zarówno profesjonalne sklepy, jak również wypożyczalnie, korzystające z rozwiązań najlepszych dostawców, takich jak Pulsar, Arri, Martin, Kino Flo, JB Lighting, Dedolight czy Philips – dzięki temu masz możliwość skorzystania z najnowocześniejszych technologii, które z całą pewnością spełnią wszelkie Twoje oczekiwania. A jaki masz wybór?

  • Lampy żarowe. To rozwiązania, które są w stanie bardzo dobrze odwzorowywać kolory i które świecą bez konieczności rozgrzewania się. Co więcej – są żywotne, nie zawierają rtęci, a ich największą zaletą jest chyba niska cena. Niestety, nie imponują jasnością, same potrzebując dużej mocy, a do tego bardzo mocno się nagrzewają, co może być problemem w kontekście komfortu użytkowania.
  • Lampy fluorescencyjne. To mocniejsze i posiadające mniejsze zapotrzebowanie na moc rozwiązania od tych żarowych, które również słabiej się nagrzewają. Co więcej – oświetlenie filmowe tego typu daje światło miękkie, tak niezbędne na planach filmowych. Wada? Migotanie, które jednak zostaje wyeliminowane w profesjonalnych modelach do filmowania, w których stosuje się świetlówki zawierające mieszankę gazów.
  • Lampy HMI. Rozwiązania gazowe, o bardzo dużej mocy (nawet kilkukrotnie większej od innych modeli), które dodatkowo dają bardzo naturalne, zbliżone do tego dziennego, światło. Do wad zaliczyć można tutaj przede wszystkim wysoką cenę oraz zapotrzebowanie na bardzo dużą moc.
  • Lampy LED. Są coraz bardziej popularne, a ich technologia rozwija się w szybkim tempie. Dają równomierne i miękkie światło, są energooszczędne, a przy tym ekonomiczne, a do tego w stu procentach bezpieczne. Wadą jest wciąż niewielka moc, która nie wystarcza do pewnych przedsięwzięć – rozwój technologii może to jednak zmienić w niedługim czasie.

Jak więc widać wybór jest całkiem spory, a to przecież nie wszystko – firmy oświetleniowe oferują również różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie odpowiedniego efektu albo prawidłowe zamontowanie lamp. W ten sposób masz możliwość skorzystania z profesjonalnych sprzętów i usług, dzięki którym uda Ci się zorganizować plan zdjęciowy czy filmowy, koncert, teledysk i wiele, wiele innych.

Masz wątpliwości? Skonsultuj się ze specjalistami!

Oczywiście firmy oświetleniowe, które są cenione na rynku i które dbają o potrzeby swoich klientów, są w stanie w pełni indywidualnie podejść do Twoich potrzeb, oferując Ci nie tylko nowoczesne oświetlenie do filmowania, ale również zapewniając fachowe doradztwo. Dzięki temu nie musisz obawiać się tego, że wybierzesz niewłaściwe rozwiązania i w konsekwencji zapłacisz za coś, co nie będzie w stanie pomóc Ci w osiągnięciu celu. Możesz również skorzystać z profesjonalnych usług montażowych, dzięki którym lampy znajdą się w odpowiednich miejscach i będą stabilne, pozwalając na filmowanie czy wykonywanie zdjęć w najlepszych możliwych warunkach.

Ile to kosztuje?

Jeżeli mówimy o zakupie oświetlenia filmowego czy studyjnego, trzeba liczyć się z kosztami rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Jednak chcąc oszczędzić, możesz wybrać usługi wypożyczalni oświetlenia, która dostarczy Ci wysokiej jakości lampy, dostosowane do Twoich potrzeb. Oczywiście w o wiele niższych cenach i na czas, jaki będzie Ci potrzebny do realizacji danego przedsięwzięcia!