Kiedy stosowanie kaniuli jest koniecznie?

Żyjemy w czasach dynamicznego rozwoju medycyny, która jest ważną dziedziną odnoszącą się do zdrowia każdego z nas. Poszukujemy lepszych produktów oraz rozwiązań w zakresie medycyny. Sprawa dotyczy także kaniuli, które różnią się od tradycyjnych igieł, jakie dotąd używaliśmy. Kaniuli używa się w wielu aspektach dziedziny, jaką jest medycyna. To nowoczesne rozwiązanie, które cechuje się pewnymi zaletami.

Czym różnią się igły od kaniul?

Panuje obiegowy mit, które niewiele ma wspólnego z prawdą, że kaniule niewiele różnią się od zwykłych igieł. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Wystarczy przyjrzeć się strukturze. Igła jest rurką, która w środku nie zawiera niczego. Jest pusta, natomiast na końcu jest mocno ścięta oraz zakończona ostro. To umożliwia wbicie się w skórę igły. Następuje wtedy przecięcie tkanki. Otóż, kaniule są także właściwie i odpowiednio wyprofilowanymi rurkami, lecz nie mają ściętego końca oraz ostrego brzegu. Otwór, przez który podaje się różne środki oraz preparaty, jest umieszczony z boku. Warto zdawać sobie z tego sprawę i potrafić zauważyć różnice między kaniulami a igłami tradycyjnymi. Jest to bardzo ważne.

Dlaczego wielu osób mylnie sądzi, że stosowanie kaniuli w medycynie estetycznej nie różni się do kaniuli dożylnych?

Wykorzystywanie kaniuli w zabiegach medycyny estetycznej jest faktem. Jednak różnica kaniuli odnosi się do budowy tych kaniul do kaniul dożylnych. Musimy o tym pamiętać. W kaniulach dożylnych, zwanych też obwodowymi, inaczej wygląda rurka, która jest z plastiku.