Na co zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni telefon konferencyjny? Kilka cennych rad!

Dziś, dzielące nas odległości nie są już dla nas problemem, ponieważ przy wykorzystaniu konferencyjnego telefonu, śmiało możemy wykonywać rozmowy biznesowe bez większych utrudnień. Dzięki temu, znacznie wzroście poziom wygodny, a dodatkowo uda się nam sporo zaoszczędzić. Jednak zanim dokonamy zakupu, warto pomyśleć nieco nad tym, jaki model będzie najlepszy, a wpływ na to ma kilka ważnych aspektów.

Większa wydajność pracy, a wszystko to przy udziale jednego urządzenia!

Jeśli w naszej firmie obecny jest wysokiej klasy telefon konferencyjny, służbowe wyjazdy wcale nie muszą już odbywać się tak często. O wiele mniejsza liczba podróżny samochodem sprawia, że skorzysta na tym środowisko naturalne. Jeśli pragniemy organizować konferencje bez większych utrudnień, konieczny będzie posiadanie urządzeń, które pozwolą nam na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku, a jednocześnie łączyć ze sobą sporą liczbę osób w jednym momencie.

Pamiętajmy o tym, że telefon konferencyjny trochę różni się od tego biznesowego, a szczególe z uwagi na brak słuchawek tego drugiego. Kiedy dodamy jednak mikrofon i głośniki o zasięgu 360 stopni, w rozmowie będzie mogła brać udział większa ilość osób. Tego typu telefony, dostępne są w wielu modelach, stąd musimy się orientować co będzie najważniejsze podczas wyboru.

Rozmiary pomieszczenia, przeznaczonego do konferencji

Zanim jeszcze zaczniemy się rozglądać za sprzętem, musimy być przekonani, która z naszych sal stanie się miejscem prowadzenia wideo oraz telekonferencji. Czasami będzie to nasz mały gabinet, jednak niekiedy będziemy musieli przenieść się do ogromnej auli. Oznacza to, że urządzenie musi być także mobilne, dlatego warto zastanowić się nad łącznością bezprzewodową, która może nam ułatwić wiele spraw. Konferencyjne telefony, najczęściej charakteryzują się danym zasięgiem, który warunkuje to, w jakiej odległości od urządzenia mają znajdować się rozmówcy. Kiedy pomieszczenie nie jest za wielkie, 2-4 metrowy zasięg zupełnie wystarczy. Jeśli natomiast sala jest zdecydowanie większa, potrzebne będą mikrofony, które potrafią z większej odległości zbierać dźwięk. Ponadto, dodatkowe głośniki i mikrofony będą w stanie zwiększyć zasięg.

Jak dużo osób, będzie brało udział w wirtualnych spotkaniach?

Zasięg urządzenia odpowie nam na pytanie, ile osób będzie mogło uczestniczyć w konferencji. Przed zakupem zawsze należy się zapoznać ze specyfikacją sprzętu, gdyż może być to od zaledwie kilku, do nawet kilkudziesięciu osób! Zdarzy się, że zasięg będzie musiał być poszerzony lub ograniczony, do czego posłuży nam głośnomówiący zestaw, który będziemy mogli podłączyć do naszego smartfona lub laptopa.

Podłączanie do sieci telefonów konferencyjnych…

Najczęściej, telefony konferencyjne nie sprawiają problemów, jeżeli chodzi o ich podłączenie, gdyż są one zawsze dostosowane do wszelkiego rodzaju infrastruktury. Modele dostępne są w różnych wariantach, a telefony IP bazujące na technologii VoIP i połączeniu internetowym, to tylko jedno ze znanych rozwiązań. Telefony analogowe to także jedna z opcji, a te opierają się o tradycyjną telefonię. Ostatnią możliwością będą te, które pracują z siecią GSM i kartą SIM.