Najpopularniejsze modele samochodów leasingowanych

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na leasing samochodów firmowych. Jest to bez wątpienia rozwiązanie niezwykle atrakcyjne cenowo, prawo podatkowe w tym wypadku, jak najbardziej działa na korzyść osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Czym jest leasing? Czy warto decydować się na takie rozwiązanie i jakie samochody są najpopularniejsze?

Leasing – co to jest?

Leasing to usługa przeznaczona głównie dla przedsiębiorców, którzy chcę kupić samochód firmowy. Oczywiście w leasing można brać też inne rzeczy na przykład elektronikę niezbędną do pracy. Leasing to nic innego jak dzierżawa przedmiotu, w pewnym sensie wynajmujemy samochód, firma leasingowa nam go po prostu wypożycza na odpowiednich warunkach. Umowy leasingowe mogą być skonstruowane w różny sposób w zależności od tego, jakie zasady ma dany leasingodawca. Obecnie takich firm jest dużo, także naprawdę można znaleźć dobrego kontrahenta. Nie ulega wątpliwości, że jest to jedna z korzystniejszych opcji,  jeżeli chodzi o pozyskanie pojazdów firmowych. Dlaczego? Gdyż z tym wypadku możemy wrzucić raty leasingowe w koszty prowadzenia biznesu, a to się po prostu opłaca. Po zakończeniu umowy leasingowej mamy możliwość wykupienia samochodu i to w dość korzystnej cenie. Przed podpisaniem takiej umowy, warto rozważyć wszystkie za i przeciw i dokładnie ją przeanalizować. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, jednak warunki umowy leasingowej można negocjować. Warto to robić, gdyż tylko wtedy jesteśmy w stanie uzyskać dobre zasady leasingu. 

Najpopularniejsze samochody leasingowe

Przedsiębiorcy mają duże wymagania oraz potrzeby, nie mniej jednak większość decyduje się na auta najbardziej uniwersalne i wygodne. Samochody leasingowane jeżdżące po polskich ulicach są podobne. Dobrą opcją może być na przykład renault, bardzo popularne są też toyoty, sporym zainteresowaniem cieszy się też citroen leasing. Ważne jest to, aby wybrany model pojazdu spełniał wszystkie potrzeby przedsiębiorcy. Decydując się na citroena w leasingu możemy mieć gwarancję tego, że auto będzie niezawodne i bezawaryjne. Zazwyczaj większość firm leasinguje tego typu samochody, aby nie robić sobie dodatkowych problemów związanych z naprawami. Mimo, że citroen wzięty w leasing nie powinien odmówić posłuszeństwa, to czasami bywa tak, że model będzie felerny i będziemy musieli go oddać do naprawy. W tym wypadku niestety nie można liczyć na samochód zastępczy, jak ma to miejsce przy wynajmie długoterminowym. Może to zatem powodować w pewnym sensie zastój w firmie i jej dezorganizacje, co z kolei w niektórych przypadkach będzie przyczyną mniejszych zysków. 

Czy to się opłaca? 

Leasing się opłaca i należy zdecydować się na taką opcję, jeśli mamy w planach zakup samochodu do firmy. To dużo lepsze rozwiązanie, niż kredyt samochodowy czy wynajem długoterminowy, chociaż jak wiadomo dużo zależy od potrzeb firmy, specyfiki branży. Bez względu na to, czy weźmiemy citroena w leasing czy inny samochód na przykład wyższej klasy, podstawa to regularne spłacanie rat.