Problem z organizacją czasu? Postaw na tablicę korkową!

Nasze dni często dość różnią się od siebie, a szczególnie wtedy, kiedy na naszych barkach spoczywa dużo obowiązków. Nie jesteśmy w stanie podołać wszystkiemu, gdy organizacja czasu jest naszą słabszą stroną. Dziesiątki telefonów, spotkań i innych zadań, a o niczym nie można zapomnieć. Konieczne jest wówczas zastosowanie takiej metody, która pozwoli nam na niepominięcie niczego. Popularne staje się przygotowywanie papierowych notatek, które umieszczone w zasięgu naszego wzroku, ciągle przypominają nam o ważnych sprawach.

Dobra organizacja czasu, to bardzo trudna sztuka, która wymaga od nas dużej dokładności i zaangażowania. Istnieje wiele narzędzi, które są w stanie wspomóc ten proces, jednak najlepsza okazuje się być po prostu tablica korkowa. Warto postarać się, by ta mogła zawisnąć gdzieś blisko naszego biurka, aby zawsze mieć ją przed oczami. Korkowa tablica daje nam szansę nieustannego uzupełniania i aktualizowania, a do tego celu wystarczą nam jedynie zwykłe szpilki, które doskonale dogadują się z miękkim korkiem tablicy.

Kiedy tablica korkowa będzie doskonałym narzędziem?

Każdy profesjonalista, z dziedziny organizacji czasu potwierdzi, że odpowiednio wykorzystany potencjał tablicy korkowej, może znacząco wspomóc funkcjonowanie całej firmy. Ta stanie się bowiem miejscem, gdzie pracownicy odnajdą wszelkie istotne informacje, jak chociażby harmonogramy, adresy e-mail, czy też numery telefonów. Korkowa tablica jest w stanie przyjąć wszelkie formy informacji, o ile te można umieścić na papierze. Dodatkowo, są one solidniejsze od innych tego typu tablic. Kompletnie niepotrzebna staje się nam wówczas taśma klejąca, która z powodzeniem zostanie zastąpiona szpilkami wielokrotnego użytku.

Dobrym pomysłem będzie na pewno tablica korkowa dla szkoły. Dla nauczyciela i dyrekcji, może ona stanowić świetną powierzchnię, aby umieszczać na niej ogłoszenia dla uczniów. Podopieczni będą mogli z kolei prezentować na niej chociażby swoje plastyczne prace, czy też mocować na niej szkolną gazetkę. Będzie też doskonałym narzędziem, aby przygotować na niej wyjątkowe pamiątki w postaci kolaży zdjęć, czy też do honorowania wybitnych osiągnięć zdolnych uczniów.

Czy wiesz po jakie tablice korkowe będziesz mógł sięgnąć? Poznaj dostępne rozmiary!

Oferty sklepów stale się poszerzają, stąd z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na korkowe tablice, wykonuje się je w różnych rozmiarach. Wcale nie musi być ona mała, w formacie A5, gdyż istnieją też takie ogromne, które przyjmują wielkość A0. Dodatkowo, bez względu na wielkość zawsze są one całkiem lekkie. Oznacza to, że za pomocą haczyków i kołków, będziemy w stanie bezproblemowo i bez żadnych obaw powiesić je na ścianie. Jednocześnie nic nie przemawia za tym, aby tablic korkowych nie ustawiać na szafkach, czy też biurkach opierając je o ścianę. Tablice te posiadają ramki, które zazwyczaj wykonuje się z sosnowego drewna, które bywa też często lakierowane. Dzięki temu, ma ono okazję zachować swoją naturalną fakturę i bardzo estetyczny wygląd.