Przedszkola prywatne czy publiczne na Ursynowie?

Każdemu rodzicowi zależy na dobru swojego dziecka, a chcąc zadbać o szczęście malucha warto przede wszystkim zadbać o wybór odpowiedniego przedszkola na Ursynowie. Podstawową kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę jest oczywiście to, czy placówka ma być prywatna, czy może publiczna. Każda z nich ma swoje wady i zalety, dlatego też postanowiliśmy rozstrzygnąć ten problem i pomóc Ci w znalezieniu odpowiedniego miejsca dla rozwoju Twojego dziecka. Zapraszamy!

Przedszkola na Ursynowie – podstawowa różnica między prywatnym a publicznym

Wybór ten nie jest prosty, ponieważ przedszkole Ursynow reprezentuje zwykle wysoki poziom nauczania – niezależnie od tego, czy jest niepubliczne, czy też finansowane przez państwo. Istnieją jednak zwykle pewne różnice, które powodują, że łatwiej będzie Ci podjąć ostateczną decyzję. Podstawowa jest taka, że w przedszkolach publicznych mamy do czynienia zwykle z większymi grupami, w których uczą się dzieci – czasami liczą one nawet po 20 osób i jest to niemały problem. W takim wypadku opiekunowie nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu jednostce, a jak wiadomo dziecko bardzo potrzebuje opieki i poczucia bezpieczeństwa.

W przedszkolach prywatnych ten problem nie istnieje, ponieważ zwykle grupy dzieci liczą kilka osób, co pozwala na pełne skupienie się na każdym maluchu – w ten sposób możliwa jest pomoc w nauce czy zrozumieniu pewnych rzeczy, a także dostrzeżenie wszelkich problemów związanych z rozwojem. Warto więc przy wyborze przedszkola zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię.

Co z cenami?

Oczywiście bardzo istotny wpływ na ostateczny wybór, jakiego dokonasz, mogą mieć ceny – te będą oczywiście wyższe w przedszkolach prywatnych na Ursynowie, ponieważ publiczne są dofinansowywane przez państwo. W związku z tym różnice mogą sięgać nawet kilkuset złotych, co może być całkiem sporą różnicą dla wielu rodziców.

Pamiętaj jednak, że w pierwszej kolejności warto kierować się jakością usług świadczonych przez placówkę – najistotniejszy jest rozwój Twojego dziecka oraz jego zadowolenie, a wybór odpowiedniego przedszkola może mieć ogromny wpływ na jego przyszłą edukację!

Język angielski, czyli bardzo istotna kwestia!

Kolejną bardzo istotną różnicą, tym razem przemawiającą na korzyść przedszkoli prywatnych, jest obecność lekcji angielskiego – w placówkach niepublicznych występują one o wiele częściej i mogą mieć ogromny wpływ na Twoje dziecko. Jak bowiem wiadomo w dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest bardzo istotna, co z pewnością nie zmieni się za kilka czy nawet kilkadziesiąt lat. A stworzenie fundamentów za młodu będzie bezcenne i znacznie ułatwi Twojemu dziecku przyszłą edukację w tym względzie.

W przedszkolach prywatnych na Ursynowie angielski jest częściej i zwykle jest on na wysokim poziomie, a za naukę odpowiadają doświadczeni lektorzy oraz native speakerzy – a to mówi samo za siebie.

Zwróć uwagę na jakość

Pamiętaj o tym, aby niezależnie od rodzaju placówki wybrać taką, która:

  • zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą w stanie otoczyć Twoje dziecko najlepszą opieką,
  • organizuje wiele zajęć dodatkowych, dzięki którym Twoje dziecko poszerzy swoje horyzonty i będzie mogło rozwijać skrywane talenty,
  • zapewnia wysoki standard pomieszczeń, doskonałe wyposażenie, a także bezpieczny plac zabaw,
  • oferuje smaczne i zdrowe posiłki, które spełnią oczekiwania najmłodszych,
  • zapewnia nowoczesne systemy zabezpieczeń, dzięki którym Twoje dziecko będzie w stu procentach bezpieczne w placówce,
  • oferuje stały kontakt z rodzicami, informując o postępach oraz problemach dziecka.

Niezależnie od tego, czy przedszkole na Ursynowie będzie prywatne, czy też publiczne, powinno świadczyć usługi wysokiej jakości – zweryfikujesz to dzięki dokładnemu zapoznaniu się z ofertą, a także zweryfikowaniu opinii innych rodziców, które znajdziesz w Internecie.