Słuchawki gamerskie

Nie da się ukryć, że gry komputerowe to w dzisiejszych czasach coś, co sprzedaje się rewelacyjnie. Branża gier komputerowych szybko się rozwija, a z nią również sprzęt komputerowy. W końcu coraz bardziej zaawansowane w kwestii parametrów i ustawień gry komputerowe potrzebują odpowiedniego sprzętu, by ktokolwiek mógł w nie grać. Gry komputerowe to taki fenomen na chwilę obecną, że doczekały się własnej dyscypliny sportowej – e-sport. Nic dziwnego, że profesjonalni gracze potrzebują równie profesjonalnego sprzętu, w tym przede wszystkim są to mysz i słuchawki z mikrofonem usb.

Czym się kierować?

Wybór odpowiednich słuchawek gamerskich jest znacznie trudniejszy, niż wybór dajmy na to słuchawki do telefonu stacjonarnego, ponieważ wybór jest znacznie większy i opcje same w sobie są bardziej specyficzne. Trzeba mieć pewne obeznanie w temacie, by wybierać sprzęt na poziomie prawdziwego gracza. To zdecydowanie inna bajka, niż wybór słuchawek do pracy w biurze. Pierwszym kryterium powinno być to, jakie słuchawki do pc preferujemy – otwarte, zamknięte, bezprzewodowe, z kablem, a może douszne zamiast słuchawek nagłownych. Kolejną sprawą jest, czy chcemy słuchawki z mikrofonem wbudowanym czy mikrofon chcemy w ogóle osobno. Takie kryteria znacznie zawężą nasze poszukiwania idealnych słuchawek na usb. Jednak najistotniejsze kryteria to cena i jakość, jaka nas interesuje.

Model dla gamera

Gracz graczowi nie równy i wybór słuchawek usb będzie inny w przypadku gracza hobbysty i profesjonalisty. To normalne. To tak samo, jak w zależności od biura i charakteru pracy różnić się będą słuchawki do biura. Dla graczy początkujący i już nieco wprawionych dobrym rozwiązaniem w przystępnej cenie będą słuchawki Corsair Gaming HS60 Surround Carbon. Są to słuchawki nauszne z kablem. Charakteryzują się solidnym wykonaniem, wysoką jakością i czystością dźwięku, w tym dźwięku przestrzennego. Użytkownik ma możliwość regulacji głośności dźwięku, a także opcję ustawień korektora, mikrofonu i dźwięku przestrzennego. Model ma standardowe podłączenie typu jack 3,5 mm oraz USB. Przeznaczony jest dla komputerów stacjonarnych, Xbox One, Nintendo Switch oraz PlayStation 4 – w tych przypadkach podłączenie nie będzie stanowiło problemu. Słuchawki Corsair Gaming HS60 mają przetworniki 50 mm, a ich pasmo przenoszenia wynosi od 20 do 20 000 Hz. Impedancja w tym przypadku wynosi 32 Om. To jednocześnie eleganckie, proste i praktyczne słuchawki.

Słuchawki usb dla gamera zarówno początkującego i doświadczonego to element niezbędny, gdyż dzięki nim może słyszeć dźwięki w grze oraz rozmówców (kolegów z drużyny, współgraczy). Jakość dźwięku wpływa na immersję oraz często na szybkość reakcji. W profesjonalnych rozgrywkach ma to duże znaczenie, gdyż w takich meczach liczy się każdy szczegół i szybkie reagowanie na przebieg partii. Hobbyści także docenią zupełnie inną jakość gry przy używaniu specjalnych słuchawek gamerskich.