Wynajem długoterminowy i BMW, a może jednak leasing? – Sprawdź co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem!

Kiedy już definitywnie wyeliminujemy zakup auta za gotówkę, możliwości pozyskania nowego samochodu mamy kilka. Najczęściej musimy zadecydować, czy najlepszą opcją okaże się wynajem długoterminowy, czy też leasing. Kluczem podczas doboru będą zasady oraz ewentualne korzyści, warto zatem pochylić się nad zasadami obydwu rozwiązań.

Bez względu na to, czy postawimy na leasing, czy też wynajem długoterminowy BMW, Audi, Mercedes i wiele innych marek stanie się dla nas możliwością. Istotne jest jednak to, w jaki sposób dochodzi do pozyskania auta, a także na jakich zasadach możemy z niego korzystać.

O leasingu samochodowym…

Jeżeli chodzi o polskich przedsiębiorców, leasing to najczęściej wybierana forma finansowania pojazdów. Jest to dzierżawa auta, przy relatywnie niskich kosztach. Oczywiście opcja ta ma kilka wad. Kiedy umowa dobiegnie końca, koszty związane z korzystaniem z samochodu zdecydowanie wzrastają, a zatem rozwiązaniem wydaje się być jego sprzedaż. Natomiast, z uwagi na specyficzne uwarunkowania rynku aut używanych, znalezienie kupca może nie być takie łatwe, a na pewno jest to bardzo pracochłonne i żmudne zadanie.

O długoterminowym najmie…

Kiedy okres najmu długoterminowego pojazdu się zakończy, samochód musi wrócić do firmy finansującej. Można wykupić auto, natomiast nie jest to zbyt opłacalne, gdyż wiąże się to z wysokimi kosztami. Nie jest to jednak bezzasadne, gdyż w czasie wynajmu, klient płaci jedynie za eksploatacje samochodu, a nie spłaca pełnej wartości rynkowej.

Umowa długoterminowego wynajmu samochodów powinna określić szacowany przebieg, jaki zostanie osiągnięty podczas ustalonego okresu. Dzięki temu, możliwe jest jednak przewidzenie tego, jak będą się prezentować wszelkie koszty związane z przeglądami, wymianą opon, a także wymianą różnych podzespołów. Koszty ubezpieczenia także są już wliczone w cenę wynajmu, podobnie z resztą jak auto zastępcze oraz assistance. Zdarza się nawet, że będą to również koszty paliwa! Godne uwagi jest to, że spotykamy się tutaj z ratami na stałym poziomie. Jest to spore ułatwienie, pod względem planowania własnego budżetu, gdyż z góry możemy założyć ile będzie kosztować nas korzystanie z samochodu. Jako, że faktur jest o wiele mniej, również i księgowość będzie o wiele tańsza.

Administracja pojazdu to aspekt, który nie musi nas w ogóle martwić – wszystkim zajmuje się firma. Pojazd jest w pełni przygotowany do wydania, zostają umawiany przeglądy, a czasami i rozwiązywane są nawet kwestie mandatów. Nic więc dziwnego, że wynajem długoterminowy staje się jedną z najczęściej wybieranych metod finansowania samochodów, przez właścicieli firm, a także osoby prywatne.