Wywóz szamba – jakich cen możemy się spodziewać?

Posiadanie domu lub obiektu letniskowego niesie za sobą pewną odpowiedzialność. Mowa o wybudowaniu szamba i jego regularnym opróżnianiu. Naszym obowiązkiem jest raz na kilka miesięcy opróżnienie nieczystości, które zebrały się w naszym szambie. Jakie są to koszty? Odpowiemy na to pytanie w naszej dzisiejszej publikacji do której gorąco zapraszamy!

Wywóz szamba – cena jakiej możemy się spodziewać

Jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę wybrania i wywozu nieczystości jest oczywiście rodzaj zbiornika. Na terenie naszej nieuzbrojonej posesji możemy wybudować zbiornik jednokomorowy i dwukomorowy. W zależności od tego, jaki rodzaj komory wybierzemy będą później naliczane nam odpowiednie ramy cenowe. Jeśli interesuje Państwa wywóz szamba cena, zapraszamy do sprawdzenia poniższych porównań zarówno dla zbiorników jednokomorowych i dwukomorowych.

Jak wygląda sytuacja w zbiornikach jednokomorowych?

Betonowe zbiorniki jednokomorowe to najbardziej proste i opłacalne rozwiązania stosowane w kwestii wywozu szamba. Dzieje się tak, ponieważ do pracy związane z opróżnieniem naszego szamba wykorzystywane są pojazdy asenizacyjne o mniejszej pojemności. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że zbiorniki jednokomorowe o pojemności przeważnie do 8 m3 trzeba będzie opróżniać częściej jeśli mowa o naszym domu mieszkalnym. Jeśli jednak jest to domek letniskowy lub inna zabudowa która jest mało użytkowana, takie rozwiązanie będzie z pewnością opłacalne. Co do cen to będą one wahać się od 175 zł do 200 zł w zależności od województwa a także konkretnego miasta lub też miejscowości.

Jakie koszty poniesiemy mając zbiornik dwukomorowy?

Rozwiązanie zbiorników dwukomorowych dedykowane jest domom mieszkalnym, które potrzebują większych zbiorników. Dzięki temu mamy więcej czasu na zbiór nieczystości i nie musimy przejmować się tak częstym sprawdzaniem stanu naszych zbiorników. Oczywiście zbiorniki dwukomorowe wiążą się z potrzebą użycia większego sprzętu asenizacyjnego, jednak koszty są zaledwie troszkę większe, natomiast szambo wybierane jest o wiele rzadziej niż w wypadku zbiorników jednokomorowych. Ceny jak zwykle będą zależne od danego województwa a nawet miasta i mogą wahać się od 240 zł do nawet 285 zł.

Sami musimy wybrać odpowiednie rozwiązanie

Jak zwykle warto przemyśleć temat indywidualnie i sugerować się zaledwie powyższymi zaleceniami. Jeśli liczymy na tani koszt wywozu szamba to jak najbardziej warto zainwestować w zbiornik jednokomorowy. Jeśli jednak liczymy na dłuższy spokój i większe ceny, jak najbardziej warto zadbać o zbiornik dwukomorowy.